Pracujemy: pon.- pt. 13:00 - 20:00, w sobotę nie pracujemy.

Leczenie zachowawcze i stomatologia estetyczna

W trosce  o zdrowie naszych pacjentów wykonujemy bezpłatne przeglądy jamy ustnej i konsultacje.

Używamy nowoczesnych wypełnień światłoutrwardzalnych, nanohybrydowych, kompozytowych,

które gwarantują znakomitą szczelność brzeżną i estetykę.

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie poprzedzone jest wnikliwą diagnostyką w tym radiowiziografią,

która umożliwia podjęcie ostatecznej decyzji ,co do wyboru odpowiedniej metody leczenia.

Profilaktyka

Profilaktyka to jeden z  najważniejszych elementów, który wspomaga zapobieganie chorobom zębów i przyzębia. Dobrze wiemy,że zdrowy uśmiech to gwarancja pewności siebie oraz droga do sukcesu, zatem w ofercie naszego gabinetu posiadamy:

• Piaskownie - zabieg polegający na usuwaniu osadu wraz z przebarwieniami koron zębowych, które powstają na przykład od picia kawy lub palenia papierosów. Do tego typu zabiegu używamy tzw. „piaskarki” (aparatu powietrzno- proszkowego) i za jego pomocą likwidujemy osady. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jego rezultaty będą widoczne przez wiele miesięcy.

• Skaling- zabieg polegający na usuwaniu trwałych złogów kamienia z powierzchni zębów i okolicy poddziąsłowej. Do tego typu zabiegu wykorzystujemy nowoczesne urządzenia ultradźwiękowe- skalery. Po przeprowadzonym skalingu, aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej polerujemy wszystkie czyszczone powierzchnie oraz piaskujemy.

• Fluoryzacja- Zabieg polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby żeli lub lakierów fluorkowych. Fluor to substancja mająca szerokie zastosowanie w profilaktyce stomatologicznej . Fluor wbudowuje się w szkliwo zęba, wzmacniając jego strukturę i czyni je bardziej odpornym na wywołujące próchnicę bakterie. Fluoryzacje przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów ,dwa razy do roku ,a czasami częściej.

• Lakowanie bruzd- Bruzdy wraz ze szczelinami to miejsca, w których zalegają resztki pokarmu. Ze względu na trudności związane z dokładnym czyszczeniem bruzd i szczelin (trudnodostępne kształty) są one obszarami szczególnie narażonymi na rozwój próchnicy. Do tego typu zabiegu stosujemy tzw. Lak szczelinowy. Zaleca się uszczelnienia trzonowców i przedtrzonowców stałych u dzieci i młodzieży. Zabieg stosujemy również w ząbkach mlecznych.

 

Wybielanie

- Wybielanie- warunkiem wykonania wybielania preparatami o wysokim stężeniu  jest wyleczenie wszystkich ubytków.  Najnowsze badania wykazały, ze stosowanie lamp do wybielania zębów powoduje ich nadmierne odwodnienie i nie przynosi lepszych efektów niż użycie bezpieczniejszych oraz łagodniejszych preparatów. Stosujemy amerykański preparat OPALESCENCE BOOST,  który powala w ciągu jednej godziny wybielić  zęby w gabinecie. Alternatywą do tego typu zabiegu jest wybielanie nakładkowe, które pacjent wykonuje w domu z wykorzystaniem  indywidualnie dostosowanych szyn.

Możemy również wybielać pojedyncze martwe zęby. Zabieg wymaga dwóch lub trzech wizyt.

Endodoncja

Leczenie kanałowe jest niezbędne wtedy kiedy miazga zęba jest chora albo uszkodzona. Najczęstszą przyczyną tego stanu są bakterie, które przenikają z głębokich ubytków próchnicowych. Kluczem  do sukcesu leczenie kanałowego jest mechaniczne i chemiczne poszerzenie kanałów na całej ich długości . W naszym gabinecie dzięki zdjęciom wykonanym radiogramem cyfrowym oraz urządzeniu służącemu do pomiaru długości kanałów- endometrowi możemy wykonać leczenie precyzyjnie i dokładnie Po opracowaniu systemu kanałowego wypełniamy go żywicą zwaną gutaperką, która po uplastycznieniu wypełnia kanał nie pozostawiając wolnej przestrzeni, gdzie mogą rozwijać się bakterie. Jest to najnowocześniejszy sposób szczelnego trwałego wypełnienia Dopiero teraz przystępujemy do obudowy zęba materiałami kompozytowymu z użyciem wzmacniających ćwieków i żywic. Tego typu leczenie obejmuje przeważnie klika wizyt oraz stanowi w wielu przypadkach jedyną metodę pozwalających uratować własne zęby. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

Implanty

Implant dentystyczny to wykonany z tytanu wszczep, przypominający kształtem śrubę który osadzony w kości żuchwy lub szczęki.

Po wgojeniu, co trwa od 3 do 6 miesięcy, stanowi on filar dla odbudowy protetycznej.

Materiał stosowany do wykonania implantu jest całkowicie biozgodny, zatem organizm przyjmuje go jako swoją „naturalną” część.

Sam zabieg wszczepienia implantu nie jest bolesny, ponieważ wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Jeżeli jest to konieczne wykonujemy zabiegi podnoszenia zatoki szczękowej oraz używamy biomateriałów z własnym osoczem pacjenta w celu odbudowy utraconej tkanki kostnej.

Używamy dwóch sprawdzonych systemów implantologicznych firmy BIOMET 3i oraz OSSTEM.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz okolic przyległych. W naszym gabinecie wykonujemy:

• Ekstrakcje (usuwanie zębów)w tym  zębów mądrości i zatrzymanych

• Resekcję wierzchołków korzeni

• Chemisekcję

• Podcinanie wędzidełek,plastykę dziąsel

Periodontologia

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób przyzębia oraz błon śluzowych jamy ustnej. Do głównych objawów chorób przyzębia zaliczamy: krwawienie oraz zaczerwienienie dziąseł ,formowanie się ropni, odsłonięcie szyjek zębowych ,rozchwianie i utratę zębów ,nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. W naszym gabinecie proponujemy:

• Kieretaże oraz operacje płatowe

• Profesjonalne czyszczenie zębów

• Dokładną higienę jamy ustnej w celu poprawienia nawyków ( zalecenie stosowania nici dentystycznych, wyciorów oraz preparatów poprawiających stan dziąseł)

• Sterowaną regeneracje kości  z użyciem materiałów biozgodnych firmy gestlish  oraz specjalnych membran.

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii obejmujący zarówno uzupełnienie pojedynczych  jak i mnogich braków uzębienia. Utrata nawet jednego zęba nie jest obojętna dla całego układu żucia, dlatego każdy brak w uzębieniu trzeba szybko uzupełnić. Wykonujemy:

• Korony  i mosty protetyczne

Mogą to być korony porcelanowe ,gdzie porcelana jest napalana na podbudowę metalową Jest to dobre estetycznie i w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie.

Dużo lepszy efekt osiągniemy wykonując mosty i korony pełnoceramiczne. Mają one  kolor

i przezierność naturalnych zębów. Dają wspaniały efekt w każdym świetle dziennym

i sztucznym. Jedną z możliwości są korony lava (mat z WWW.3mespe)-korony na podbudowie cyrkonowej lub z prasowanej porcelany.

Dobieramy jedną z najkorzystniejszych dla danego przypadku opcji.

• Licówki porcelanowe, wymagające  preparacji tylko przedniej ściany zęba

• Wkłady koronowo- korzeniowe tradycyjne albo typu inlay onley

• Protezy tradycyjne szkieletowe lub z systemem zamków, co czyni je bardziej estetycznymi

• Nowością są protezy acetalowie, wykonane ze specjalnego biozgodnego lekkiego materiału. Klamry są w kolorze zębów. Jest to wygodne i estetyczne rozwiązanie.

• Protezy akrylowe dla pacjentów z dużymi brakami uzębienia .Istnieje możliwość zastosowania niewidocznych kompozytowych klamer.

Protezy w naszym gabinecie są wykonanie z nowoczesnych materiałów. Oferujemy również japońskie zęby, które charakteryzuje wysoki poziom jakości. Każdemu pacjentowi proponujemy indywidualne rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb.

Stomatologia dziecięca

Leczymy dzieci i młodzież w każdym wieku. Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest wizytą adaptacyjną. Dziecko powoli poznaje gabinet, lekarzy oraz personel. Na zakończenie każdej wizyty dziecko dostaje nagrodę za „ wizytę u dentysty” , która zachęca do dalszych spotkań. Mamy w ofercie kolorowe plomby, które maluchy uwielbiają. Staramy się leczyć małych pacjentów ze znieczuleniem. Mamy w ofercie pełną profilaktykę, leczenie oraz chirurgię dziecięcą.Używamy kolorowych wypełnień.

 

Niewidoczna ortodoncja

Jest to wygodna i prawie niewidoczna metoda prostowania zębów .Na podstawie modeli cyfrowo opracowywany jest plan leczenia.

Pacjent otrzymuje zestaw 3 przeżroczystych szyn na miesiąc leczenia.Potem ponownie pobieramy wyciski i zamawiamy kolejne nakładki.

Ich ilość możemy prawie precyzyjnie określić na etapie wstępnej diagnostyki.

Ogromną zaletą tej metody jest duży komfort noszenia i estetyka.

Clear aligner to alternatywa dla ruchomych i stałych aparatów.Często przy mało nasilonych wadach jest to metoda tansza i skuteczniejsza.

Gorąco namawiam i zapraszam na bezpłatną konsultację.

 

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne są najnowocześniejszym osiągnieciem stomatologii, gdyż w odróżnieniu od koron metalowo- porcelanowych zapewniają najwyższy poziom estetyki. Zbudowane są wyłącznie

z ceramiki, która powoduje, iż mają wyjątkową transparencje

i opalescencje zbliżoną do naturalnych zębów. Mamy w ofercie dwa typy koron pełnoceramicznych:

• korony pełnoceramiczne typu press - polecamy szczególnie w odcinku przednim, gdzie różnice kolorystyczne miedzy zębami nie są zbyt duże.

• korony ceramiczne napalane na tlenki cyrkonu lub tlenki glinu zachowują dużą wytrzymałość co pozwala na wykonanie również większych prac protetycznych np. mostów.

Są one projektowane przy pomocy komputerowego systemu CAD-CAM.Metoda polega na wykorzystaniu skanera i obrabiarki ,co zapewnia wykonanie bardzo precyzyjnej pracy protetycznej. Korony pełnoceramiczne zabezpieczają w pełni ząb, który uległ znacznemu zniszczeniu wskutek próchnicy lub urazu. Pozwalają skorygować nieprawidłowy kształt i kolor zębów oraz stworzyć piękny harmonijny uśmiech. Korony pełnoceramiczne

są szczególnie dedykowane dla grupy bardzo wymagających pacjentów, którzy cenią estetykę, nie oddawaną przez korony porcelanowo-metalowe.Jednocześnie mają wysoką wytrzymałość,są idealne dopasowane i trwałe, nie podrażniają tkanek i nie przewodzą ciepła.

Korony mocujemy na stałe, gdy ząb zostanie oszlifowany. Umieszczamy je na specjalnych cementach kompozytowych, które podkreślają ich perfekcyjną przezierność. Jeżeli ząb jest tak bardzo zniszczony, że niezbędne jest wykonanie wkładu koronowo – korzeniowego, to wykonujemy go również z materiałów ceramicznych, a nie z metalu.

 

Protezy acetalowe

Protezy acetalowe, to znakomita alternatywa dla protez szkieletowych. Wykonane z acetalu materiału jednolitego, termoplastycznego odpornego na zginanie. Mają elementy elastyczne co umożliwia lepszą stabilność w jamie ustnej. Ponieważ nie zawierają metalu są idealne dla osób z alergiami i gwarantują znakomita estetykę poprzez brak metalowych elementów oraz klamer. Dzięki temu, że są cienkie i elastyczne zajmują niewiele miejsca w ustach dając tym samym komfort użytkowania. Nie uciskają dziąseł ani podniebienia oraz nie niszczą szkliwa i wyrostka zębodołowego . Płyta protezy wykonana jest w kolorze zębów pacjenta wraz z klamrami, tak wiec proteza jest niewidoczność. Ma wysoką wytrzymałość mechaniczną, odporność na złamanie, a jednocześnie zachowuje lekkość.

 

Licówki porcelanowe

Licówka to bardzo cienki płatek porcelany przyklejany do powierzchni 4-8 przednich zębów w celu poprawy ich wyglądu estetycznego. W stomatologii jest stosowana, aby skorygować między innymi: kształt, kolor, wielkość zębów i uzyskać słynny American smile. Wykonanie licówek ceramicznych zajmuje zazwyczaj 3 wizyty. Na pierwszej wizycie przeprowadzamy szczegółowe badanie, a także planujemy leczenie. Druga wizyta to przygotowanie zębów polegające na zeszlifowaniu 0,3-0,7 mm szkliwa z powierzchni wargowej i pobraniu wycisku do laboratorium protetycznego. Na tej wizycie pacjent otrzymuje czasowe uzupełnienie. Trzecia wizyta gwarantuje dopasowanie oraz zacementowanie nowych licówek, które zapewniają:

• zmianę koloru i kształtu zębów

• estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba

• korektę położenia w łuku bez koniczności leczenia ortodontycznego.

Jeżeli zęby spełniają określone kryteria to można zastosować licówki bez szlifowania zębów. Są one bardzo cienkie, ponieważ ich grubości nie przekracza 0,3 mm i nie wymaga preparacji przedniej powierzchni zębów.

 

Godziny otwarcia gabinetu:
  • Pon.- Pt.: 13:00 - 20:00 
  • Sobota: nieczynne
ul. Komisji Edukacji Narodowej 36A lok.U 9
                 02-722 Warszawa